VODA - Zdroj a základ všetkého života

08.10.2017 14:23

Možno ste ani netušili aký neopísateľný význam má voda pre ľudské telo

   
 
 

 

 

 

VODA

ZDROJ A ZÁKLAD VŠETKÉHO ŽIVOTA

 

   

 

 

 

 
 
 

Voda alebo aqua (H2O) je chemická zlúčenina zložená z vodíka a kyslíka. Existencia života na Zemi by bola bez tejto vzácnej zlúčeniny nemysliteľná. Je najrozšírenejšou látkou na Zemi, pričom zaberá 2/3 zemského povrchu z toho len 2,6 percenta tvorí pitná voda. 
Vlastnosťami vody pri normálnej teplote a tlaku sú bezfarebnosť, kvapalnosť, čírosť bez akéhokoľvek zápachu a chuti. V prírode sa vyskytuje v troch skupenstvách: v pevnom (sneh a ľad), v kvapalnom (voda) a v plynnom (para).
Význam v prírode:

  • základná zložka biomasy, hlavným prostriedkom pre transport živín, pre ich prijímanie a vylučovanie.
  • hlavná zložka pri výrobe kyslíku v procese fotosyntézy
  • pre mnohé živočíchy je voda priamo životným prostredím
 

 

PODUJATIA PODPOROVANÉ ZNAČKOU KAQUN

 

   

 

 

 

 

21. medzinárodná konferencia SEKCAMA

Pod záštitou MUDr. Vladimíra Bellu

Téma: karcinóm prsníka


BRATISLAVA 26 - 27.5.2016

 
 

 

NEOPÍSATEĽNÝ VÝZNAM VODY PRE TELO

Voda v tele zabezpečuje krvný obeh, ovplyvňuje krvný tlak, zloženie krvi, umožňuje  vstrebávanie a prepravu živín, vytvára stálu vnútornú teplotu tela. Viac ako 70% organizmu dospelého človeka tvorí voda, presnejšie biologický fyziologický roz­tok.* 
Obsah vody v organizme sa časom znižuje. Ak dlhšie obdobie neprijímame dostatočné množstvo tekutín, alebo spotreba tekutín je  z akéhokoľvek dôvodu vyššia než príjem, môže sa narušiť správna funkcia buniek a orgánov.
Hladinu vody musíme každodenne dopĺňať, nedostatočný príjem tekutín znamená rôzne riziká pre srdce, cievy a celkovú obranyschopnosť organizmu. Primerané zásobovanie organizmu vodou je základným predpokladom správnej funkcie obličiek, ktoré filtrujú škodlivé látky, aby boli následne vylúčené z tela. Čo sa týka obehovej sústavy, krv sa pri nedostatku tekutín zahusťuje a pre srdce je obtiažnejšie dopraviť potrebné množstvo krvi – vrátane živín a kyslíku – do mozgu, zažívacieho traktu a iných dôležitých orgánov. Preto častým príznakom nedostatku tekutín v tele je únava. Ak človek prijíma nedostatočné množstvo tekutín, krv je hustejšia a má väčšiu tendenciu zrážať sa. Vtedy hrozí napríklad embolov (postupné upchávanie krvnou zrazeninou) a následne mozgová mŕtvica alebo pľúcna príhoda. Pre tráviaci trakt je prísun tekutín nevyhnutný pre plynulé trávenie a správne zloženie stolice. 
Dodržiavanie pitného režimu je veľmi dôležité pre ľudského jedinca, doporučované množstvo je 2 a viac litrov pitnej vody denne. Tento štandard je snáď zrejmý každému, no málokto ho naozaj dodržuje.
 

 

 

*Naše bunky žijú v tomto vnútornom „mori“. Túto myšlienku priniesol Claude Bernard, francúzky vedec fyziológie, ktorý v roku 1856 napísal: „živý organizmus nežije vo vonkajšom prostredí, ale vo svojom tekutom vnútornom prostredí, ktorého stabilita je prvou podmienkou voľného a nezávislého života.“

Pokiaľ nahradíte časť dennej dávky životupotrebnej pitnej vody vodou KAQUN, zabezpečíte nielen kvalitnejšie zavodnenie organizmu, ale takisto aj alkalizáciu vnútorného prostredia a inak nedosiahnuteľné prijatie kyslíku.

 

 

 
 

Follow on Twitter | Friend on Facebook | Forward to Friend

Copyright © 2016 KAQUN sk, All rights reserved.
Tento email je zasielaný všetkým členom klubu KAQUN.

Our mailing address is:

KAQUN sk

A.Hlinku 37/11

Piešťany 92101

Slovakia


Add us to your address book


 

unsubscribe from this list | update subscription preferences

 
 

 

Kontakt

LYMFOSTUDIO

info@lymfostudio.sk

Prevádzka :
Bc Mária Macánková
Kátovská 25
908 51 Holíč SR

Korešpodenčná adresa :
Bc. Mária Macánková
Jednoradová 1539/15
90851 Holíč SR

+421915589879
+421911660211

Vyhľadávanie

© 2014 Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok zdarmaWebnode